týden rané péče

30 let lepších startů do života!

Od 2. listopadu do 8. listopadu 2020 proběhne 13. ročník osvětové kampaně Týden rané péče. Raná péče je vlajkovou lodí sociálních služeb a tento rok slaví 30 let své existence. Nabízí podporu a provázení rodinám s dítětem raného věku se zdravotním postižením. Snahou je co největší začlenění rodiny do běžného života.

Vzhledem k nynější situaci, bohužel nemůžeme uspořádat přednášky a workshopy, jako tomu bylo v předešlých ročnících. Rozhodli jsme se, že v rámci této kampaně si alespoň zrekapitulujeme, jaké akce za rok 2020 u nás v rané péči proběhli.

1. Canisterapie

Canisterapie je léčebná metoda kontaktu mezi psem a člověkem. Išaj je canisterapeutický pes, který v naší službě Raná péče pomáhá dětem se zdravotními problémy v rozvoji jemné a hrubé motoriky, podněcuje jejich verbální i neverbální komunikaci.

1. Nácvik reportáží ZŠ Třebotov

Žáci ZŠ Třebotov si v rámci školy přírody vyzkoušeli, jaké je to být reportérem. Pro své reportáže se vybrali služby našeho střediska. Naši pracovníci služeb rané péče, sociálně aktivizační služeb pro rodiny s dětmi a sociální rehabilitace Spirála dětem vysvětlili, co je jejich náplní práce a jaké pomůcky k práci využívají.

1. Opékání buřtů

V rané péči jsme na konci září připravili pro naše klientské rodiny s dětmi zábavné odpoledne na naší zahradě střediska Světlo. Připravili jsme dětem několik stanovišť s úkoly. Jakmile je splní, najdou společně poklad s dárky. Kromě plnění úkolů máme připravené také zpívání a poznávání hudebních nástrojů.  Aby děti byly na úkoly posilněný, opékaly si na ohni buřty.

1. Videomodeling sociálních interakcí

V červenci jsme s našimi pracovnicemi Rané péče zrealizovaly videomodeling sociálních interakcí. Natáčely jsme různé sociální situace, ve kterých děti z klientských rodin mívají potíže. Jde např. o přijetí prohry, konflikty mezi dětmi, jak si hrát sám, říct si o pomoc. Vzniklá videa budeme používat v rámci Nácviků sociálních a komunikačních dovedností.

Týden rané péče v roce 2019 klikněte zde

Týden rané péče v roce 2018 klikněte zde.

Týden rané péče v roce 2017 klikněte zde.

Týden rané péče v roce 2016 klikněte zde

Týden rané péče v roce 2015 klikněte zde